Prezydent Marek Materek jednym z najbardziej wpływowych samorządowców w internecie

  • 20.01.2022, 13:09
  • Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
2022-01-24ranking.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
„Nasz ranking może zaskoczyć wielu obserwatorów przestrzeni samorządowej – informują autorzy z Instytutu Badań Internetu i Mediów Społecznościowych - Jasno z niego wynika, że wielkość miasta czy też rozmiar jego budżetu marketingowego nie przekłada się w prosty sposób na efektywność w komunikacji społecznej. Trzecie miejsce w rankingu prezydentów Marka Materka, Prezydenta Starachowic, jest tego dowodem. W indywidualnie opracowanym na potrzeby tego raportu algorytmie premiowaliśmy profile, które pomimo mniejszych rozmiarów, generują stosunkowo wysoki poziom interakcji z mieszkańcami i do których publikacji odwołują się lokalne społeczności.”

Jak powstał niniejszy ranking? Pracownicy Instytutu Badań Internetu i Mediów Społecznościowych przeanalizowali 142 profile Facebookowe burmistrzów oraz 88 profili prezydentów miast zrzeszonych w Związku Miast Polskich. Wyniki niniejszej analizy poddano weryfikacji ekspertów IBIMS w zakresie komunikacji w mediach społecznościowych.

- Mamy III miejsce w rankingu najbardziej wpływowych samorządowców w internecie w 2021 roku. Miło! To Wasza zasługa. Kochani, serdecznie dziękuję za to, że od 7 lat współtworzycie ten profil. Wymieniamy się tu pomysłami i przerzucamy argumentami – napisał na swoim profilu Prezydent Marek Materek.

Niniejszy raport, jak informują jego autorzy, poza opisem sprawności komunikacyjnej samorządowców jest także częściowym obrazem ich postrzegania w lokalnych wspólnotach. Profil stworzony w mediach przez prezydenta czy burmistrza miasta to, co zauważają także eksperci IBIMS, miejsce, gdzie po raz pierwszy w przestrzeni miejskiej, pojawiają się informacje ważne dla lokalnych mieszkańców. Istotne jest także to, że nie jest to sama informacja, ale cała narracja połączona z odpowiedziami na pytania, komentarze umieszczane przez mieszkańców. Udział w tej wirtualnej dyskusji z włodarzem daje poczucie wyjątkowości. Po to narzędzie, jak wynika z rankingu, sięgają włodarzenie niewielkich gmin, ale także i dużych miast. Co istotne prezydent Marek Materek osobiście prowadzi swój profil w mediach społecznościowych od przeszło 7 lat.

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe