Zawody, które mogą być wykonywane nocą

  • 16.08.2019, 11:00
  • Grupa Tipmedia
Zawody, które mogą być wykonywane nocą
Nocnej zmiany nikt nie lubi – to fakt, ale można się do niej dostosować. Jej podstawową zaletą jest duża ilość czasu wolnego w środku dnia. Niemniej, najczęściej wykorzystywany jest ten czas do odsypiania nocnej zmiany. Istnieją jednak ludzie, którzy gotowi są na tego typu wyrzeczenia i jak się okazuje, pracują w najróżniejszych branżach.

Stróż nocny

Właściciele obiektów i nieruchomości bardzo często poszukują pracowników, którzy, zwłaszcza w porze nocnej, będą czuwać nad bezpieczeństwem wybranego zakładu. Praca ta polega dozorze na wyznaczonym terenie, np. parkingu, cyklicznych obchodach i patrolach oraz pilnowaniu porządku. Pracownicy tego typu zatrudniani są przez zewnętrzne agencje ochrony lub bezpośrednio przez właściciela danej nieruchomości. Najczęściej do ich dyspozycji zostaje oddane odpowiednie umundurowanie oraz posterunek, w którym pełnią swoje obowiązki.

 

Nocna zmiana w zakładach produkcyjnych

W wielu zakładach pracy, zwłaszcza tych nastawionych na przemysł, obowiązuje nocna zmiana pracy. Przeważnie jest ona lepiej płatna, a zakres obowiązków jest na niej niezmienny. Trzeba jednak mieć na uwadze, iż większość zakładów opartych jest na pracy fizycznej lub produkcyjnej. W porze nocnej zmęczenie oraz głód mogą doskwierać jeszcze bardziej. Z tego względu praca ta nie jest możliwa do wykonywania przez wszystkich.

 

Obsługa sklepów całodobowych

Dwudziestoczterogodzinne sklepy oraz zakłady oferujące usługi oferują pracę w godzinach nocnych. Zaletą nocnej zmiany jest wówczas mniejsze natężenie klientów. Co za tym idzie, praca odbywa się spokojniej, a obowiązki zostają sprowadzone do tych podstawowych. Trzeba mieć jednak na uwadze fakt, iż zmiana nocna jest dużo bardziej narażona na styczność z aktami wandalizmu bądź przestępstwami w trakcie wykonywania pracy w przeciwieństwie do zmiany dziennej.

 

O systemie zmianowym pracodawcy często informują w ofertach pracy, np. tych zamieszczonych w serwisie Pracuj.pl.

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: