Poważny pożar lasu w gminie Mirzec

  • 14.05.2019, 13:42 (aktualizacja 14.05.2019, 15:20)
  • Iwona Bryła
2019-05-14pozar.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Jest zimno i chwilami deszczowo, a mimo to ściółka w lasach starachowickich jest tak sucha, że łatwo o pożar. Ten, który wybuchł w okolicy Tychowa Starego - Podlesia w gminie Mirzec zniszczył ponad 4 ha młodych drzew i był jednym z najpoważniejszych w ostatnich latach. W opanowaniu ognia strażakom pomagały samoloty gaśnicze Lasów Państwowych.

Pożar lasu w gminie Mirzec, który w miniony weekend gasili strażacy był, w ich ocenie, jednym z najpoważniejszych w ciągu ostatnich lat na terenie powiatu starachowickiego. Był także ciężki do opanowania ze względu na utrudniony dostęp do zarzewia ognia.

 

Aktualny czas jest wyjątkowo niepomyślny jeśli chodzi o pożary terenów przyrodniczych: lasów, czy łąk. Ze strażackich statystyk wyraźnie wynika, że od początku tego roku wybuchło ich więcej, niż w ciągu całego minionego roku.

 

Przyczyną tego typu zdarzeń jest niemal zawsze niewłaściwe zachowanie ludzi.

Iwona Bryła

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe